Rady a tipy

Tipy pro začátek! Jak rozčesávat prodloužené vlasy!

Nechala jste si právě prodloužit vlasy a jste nadšená z nového objemu a délky? Tím to však nekončí. Aby vaše vlásky zůstaly krásné a zdravé, je třeba o ně náležitě pečovat. Pro začátek pro vás máme pár tipů, jak udržovat své nové vlasy stále kvalitní. Dnes se zaměříme na to jak vlasy pročesávat, aby se necuchaly a netrhaly.

Vlasy pravidelně pročesávejte pouze s pomocí speciálního kartáče na prodloužené vlasy, od konečků ke kořínkům. Spoje vždy přidržujte rukou, aby nedošlo k vytržení pramenů a poškození spojů.

Vlasy rozčesáváme tak, že je pevně držíme v oblasti spojů a rozčešeme nejdříve konce, pak střední část a nakonec vlasy u kořínků. Nepoužívejte nikdy klasické pevné kartáče a hřebeny, které se ve spojích mohou „zaseknout“ a vytrhnout prameny i s Vašimi vlasy. Vlasy rozčesáváme vždy jen v záklonu a suché.

Nikdy nerozčesávejte mokré vlasy! Vyplatí se používat měkký a široký kartáč se štětinami určený přímo na prodloužené vlasy, stejně tak šampóny, kondicionéry a zejména masky – prodloužený vlas nemá vnitřní výživu, proto musíme veškerou vlhkost a vitamíny dodávat zvenčí. Hlavně kosmetika určená na prodloužené vlasy zajistí pevnost a trvanlivost spojů. Pokud se rozhodnete používat běžnou vlasovou kosmetiku, čtěte pozorně složení šamponu a ostatních přípravků – na spoje se nesmí používat šampony s ovocnými složkami, se silikonem, s obsahem alkoholu či oleje. Pozor také na používání laku na vlasy a jeho složení. Většina laků obsahuje alkohol, který rozpouští spoje.

Dodržování těchto drobných rad je jen otázkou zvyku a správného vybavení. Pokud své prodloužené vlasy nezanedbáte, jejich životnost se prodlužuje.Top